Florence Pugh gwiazdą i współproducentką serialu Netflixa

Florence Pugh – doskonała aktorka – to najnowsza gwiazda i równocześnie współproducentka realizowanej w formie serialu limitowanego ekranizacji Na wschód od Edenu. Serial, co ciekawe, powstaje dla platformy streamingowej Netflix. Czekacie? My bardzo! Na taką osobistość – po stokroć warto!

Przecież sama Florence Pugh jest jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek młodego pokolenia. Dodatkowo, do najbardziej znanych filmów z jej udziałem należą na przykład Midsommar czy Małe kobietki. Pojawiła się także w drugiej części Diuny i filmie Oppenheimer.

Scenariusza podjęła się w międzyczasie sama Zoe Kazan znana już doskonale z Krainy Wielkiego nieba czy Ruby Sparks. Tymczasem, jej dziadek – amerykański reżyser Elia Kazan – był pierwszym, który przeniósł na ekran właśnie Na wschód od Edenu.

Florence Pugh gwiazdą i współproducentką serialu Netflixa

Florence Pugh gwiazdą i współproducentką serialu Netflixa

Sam Na wschód…  to całkowity klasyk amerykańskiej literatury. Co więcej – jest także jednym z wybitniejszych dzieł w dorobku Steinbecka. Historia opowiada przede wszystkim o tragicznych losach rodziny. Ona na przełomie XIX i II wieku osiedla się w dolinie Salinas. Bohaterami są bracia, których łączy tylko to, że… Kochają tę samą dziewczynę!

W końcu jeden z nich odnajduje matkę w domu publicznym i odkrywa, że… Jest przeciwieństwem tego, czym jest ojciec! Tak, tutaj rozpoczyna się tragedia.

Zakochałam się w „Na wschód od Edenu” od pierwszej lektury, gdy byłam jeszcze nastolatką. Od tamtej pory adaptacja powieści Steinbecka – epickiej historii rozgrywającej się na przestrzeni trzech pokoleń – była moim marzeniem. Przede wszystkim chciałam oddać głos wyjątkowej antybohaterce Cathy Ames – deklaruje Kazan w rozmowie z serwisem Deadline – Florence Pugh to wymarzona Cathy. Nie wyobrażam sobie bardziej ekscytującej aktorki, który ożywiłaby tę postać.