Ana de Armas jako Marylin Monroe

Film, o którym mowa – Blonde – to historia oparta na nagrodzonej Pulitzerem książce James Carol Oates. W tytułowej roli pojawi się doskonała kubańska aktorka Ana de Armas.

Sama książka to jednak nie to co myślicie! Opowieść nie stano klasycznej biografii, ale intymny portret Normy Jeane Baker. Co ciekawe, teraz ta niesamowita historia ujrzy światło dzienne w postaci filmu wyreżyserowanego przez Andrew Dominika.

– To zaskakująca, genialna, bardzo niepokojąca i [być może najbardziej zaskakująca], totalnie „feministyczna” interpretacja… Nie jestem pena, czy jakikolwiek inny reżyser płci męskiej kiedykolwiek zrobił coś podobnego.

– napisała na Twitterze autorka książki, James Carol Oates.

Co ciekawe, można już w internecie obejrzeć trailer ze sceną z projektu.

W efekcie, na ekranie pojawia się już Ana de Armas jako sama Marylin Monroe! W pierwszej wersji bohaterskiej – w rolę Blondynki miała wcielić się Naomi Watts. A później z kolei Jessica Chastain.

Tymczasem, sam Motion Pictures Association nałożył już na projekt najbardziej rygorystyczną kategorię jeśli chodzi o wiek – NC-17. To z kolei oznacza, że możemy się spodziewać sporej ilości wątków brutalnych, przemocowych i erotycznych.