Steve McQueen  zrealizuje film dla Apple TV+

Po Oscarowym filmie Coda – platforma Apple TV+ nabyła prawa do kolejnego projektu, który może nieść za sobą taki prestiż! Realizacja Blitz – dramatu, nad którym pieczę trzyma Steve McQueen – rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Czytaj też: PAWEŁ DOMAGAŁA W FILMIE NA CHWILĘ, NA ZAWSZE W PODWÓJNEJ ROLI

Po Oscarowym filmie Coda - platforma Apple TV+ nabyła prawa do kolejnego projektu, który może nieść za sobą taki prestiż! Realizacja Blitz - dramatu, nad którym pieczę trzyma Steve McQueen - rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Steve McQueen: najważniejsze filmy

Tymczasem, Steve McQueen zadebiutował opartym na faktach dramatem Głód z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Przyniósł on reżyserowi na przykład nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej, a także wyróżnienia na festiwalach w Wenecji i Cannes.

Czytaj też: ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH – KONIEC PRODUKCJI

W portfolio ma już na przykład takie produkcje, jak Wstyd, czy Zniewolony. 12 Years a Slave. Co ciekawe,pracuje także nad nieco odmiennymi projektami, na przykład takim dotyczącym drugiej wojny światowej. Jest nim dokument Occupied City – opowiadający o nazistwoskiej okupacji Amsterdamu.

Z kolei jeśli wrócimy do akcji Blitz- ta będzie toczyć się przede wszystkim między jesienią 1940, a wiosną 1941 roku, kiedy to naziści masowo bombardowali Wielką Brytanię.

Fundamentem projektu są opowieści mieszkańców Londynu, którzy przeżyli naloty. Co ciekawe, sam Steve McQueen nie tylko stanie za kamerą, ale dodatkowo, a może przede wszystkim napisze i wyprodukuje ten porjekt.

Co ciekawe, dodatkowo w film zaangażowane jest także wielkie studio New Regency, z którym reżyser realizował na przykład Zniewolonego.

Czytaj też: MEN JUŻ W KINACH