Świat Według Kiepskich – koniec produkcji

Nastały czasy, w których Telewizja Polsat podjęła poważną decyzję. W efekcie – kończy pewną epokę… Świat według Kiepskich odchodzi do lamusa. Sitcom zadebiutował na antenie 16 stacji w 1999 roku, a co więcej doczekał się 34 sezonów i niemal 600 odcinków. 

Równocześnie dowiedzieliśmy się, że decyzję podjęto w efekcie kilku czynników. Najbardziej znacząca okazała się śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa – dwóch głównych bohaterów, sąsiadów Ferdka Kiepskiego. Obaj byli związani z serialem od początku. Ostatni sezon odnotował także spadek oglądalności.

Nastały czasy, w których Telewizja Polsat podjęła poważną decyzję. W efekcie - kończy pewną epokę… Świat według Kiepskich odchodzi do lamusa. Sitcom zadebiutował na antenie 16 stacji w 1999 roku, a co więcej doczekał się 34 sezonów i niemal 600 odcinków. 

W pierwszych latach nadawania „Kiepscy” byli bezustannie krytykowani. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności sitcom zdobył miano kultowego – powiedziała Wirtualnym Mediom Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat. 

Główną twarzą serialu był Ferdek Kiepski – bezrobotny amator piwa, który razem z rodziną mieszkał na wrocławskim osiedlu. Jego życiowym celem jest… Zdobycie bogactwa najmniejszym możliwym wysiłkiem.

Równocześnie na ekranie dali się zobaczyć także przede wszystkim Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski i Barbara Mularczyk czy Krystyna Feldman i Bohdan Smoleń.