Speed Racer – powstaje serialowa wersja 

Sam Speed Racer to marka stworzona już na początku lat 60. Głównym bohaterem jest kierowca rajdowy Speed. Ten z kolei bierze udział w wyścigach w swoim pełnym gadżetów bolidzie. W efekcie, ponieważ projekt zgarnął sporo doskonałych opinii – niedługo, bo już w 1967 roku produkcję przeniesiono na ekran za sprawą anime pod tym samym tytułem!

Emisja z kolei zakończyła się po 52 odcinkach. W międzyczasie do skutku doszła sprzedaż na USA. Ta w efekcie sprawiła, że seria ciągle cieszyła się dużą popularnością. Speed Racer teraz doczeka się kolejnej adaptacji!

Speed Racer

Speed Racer – powstaje serialowa wersja 

W efekcie – po grach, innych animacjach i filmie kinowym – przyszła pora na aktorski serial! Projekt na zamówienie Apple. Za realizację weźmie się z kolei firma Bad Robot i jej założyciel J.J. Abrams. Ten ostatni równocześnie zostanie także producentem wykonawczym.

Co ciekawe, w 2008 roku na ekranach pojawił się film sióstr Wachowskich – Speed Racer. Wówczas w rolach głównych pojawili się na przykład Emile Hirsch, Susan Sarandon, Christina Ricci i john Goodman. Widowisko nie przypadło jednak do gustu ówczesnej widowni.