Disney odwołuje premiery filmów w Rosji

Pięć dni – tyle potrzebowały studia filmowe, by podjąć poważną decyzję. W efekcie wydarzeń, największe studia podjęły decyzję w spawie tego, jak zachować się w stosunku do Rosji. Disney jako pierwszy postanowił wycofać się z dystrybucji premierowej w kraju Putina.

W efekcie, do rosyjskich kin nie trafią najgorętsze filmowe nowości. 

W związku z niczym niesprowokowaną inwazją na Ukrainę oraz w świetle tragedii humanitarnej wstrzymujemy kinową dystrybucję filmów w Rosji, w tym także zbliżającej się premiery animacji Pixara „To nie wypanda” – czytamy w oficjalnym komunikacie Disneya. – Nasze kolejne decyzje będą zależały od rozwoju sytuacji. Na razie, w związku z kryzysem z uchodźcami współpracujemy z naszymi partnerami NGO, by zapewnić pilną pomoc i inne humanitarne wsparcie uciekającym przed wojną.

Disney

Disney odwołuje premiery filmów w Rosji

Jak więc się okazuje, w efekcie,  Rosjanie nie zobaczą przede wszystkim takich produkcji, jak Batman czy Morbius. Chwilę później z kolei, po komunikacie Disneya podobną w treści informację podał Warner Bros. 

Niedługo przed samą premierą Batmana do rosyjskich kin studio oficjalnie ogłosiło, że dystrybucja się nie odbędzie. Co ciekawe, nie ujawniło jednak, co stanie się z filmami Fantastyczne zwierzęta czy DC Liga Super-Pets.

Z kolei niedługo później do bojkotu dołączyło Sony. To poinformowało o wstrzymaniu dystrybucji wszystkich planowanych premier w Rosji. Zgadzacie się z taką decyzją?