Saoirse Ronan w The Outrun

Aktorka widziana przede wszystkim w Małych kobietkach czy Lady Bird – Saoirse Ronan – niebawem da się zobaczyć w dramacie The Outrun. Z kolei jeśli mowa o reżyserii – tą zajmie się w międzyczasie Nora Fingscheidt. Tak, dobrze myślicie! To twórczyni Błędu systemu i ostatniego hitu platformy Netflix – Niewybaczalne.

W międzyczasie, Ronan wcieli się w Ronę – kobietę po odwyku, która po ponad dziesięciu latach nieobecności wraca na szkockie Orkady i na owczą farmę. Dodatkowo, film będzie adaptacją książki Amy Liptrot. Co ważne, sama autorka wspólnie z reżyserką napisały scenariusz The Outrun.

Saoirse Ronan

To głos Amy przyciągnął mnie do „The Outrun”, powiedziała Ronan. Czekałem, aby zagrać taką rolę – pełną bałaganu, nadziei, senności, autentyczności i humoru. Z początku bałem się tego, co chcemy osiągnąć, ale z Norą czuję się gotowa

Już teraz istnieją elementy, które na ekranie stworzą potężny i immersyjny film – dodała Fingscheidt. Jednym z nich jest sceneria – rozległe krajobrazy Orkadów; drugi to nasza główna aktorka, Saoirse Ronan, która wnosi na ekran niezwykłą aurę dzięki wyjątkowej mieszance charyzmy i emocjonalnej głębi.

Tymczasem, czterokrotnie nominowana do Oscara Ronan w najbliższym czasie wystąpi w dwóch projektach. Po pierwsze w dreszczowcu science fiction – Foe. 

Po drugie, aktorka pojawi się także w filmie See How They Run – czyli w projekcie osadzonym w Londynie lat 50.