Greta Gerwig scenarzystką Królewny Śnieżki Disneya!

Niecałe dwa tygodnie temu było już jasne, że Gal Gadot wcieli się w tę złą królową w Snow White and the Seven Dwarfs. Aktorska wersja klasycznej disnejowskiej animacji Królewna Śnieżka będzie dodatkowo cieszyć się także nową scenarzystką – w tej roli Greta Gerwig!

Co ciekawe, zrealizowana jeszcze w 1937 roku Królewna Śnieżka była pierwszym w historii pełnometrażowym filmem animowanym Disneya. Inspirowana, oczywiście,  baśnią Braci Grimm opowiada historię pięknej królewny, na której życie czyha jej macocha. Zła królowa zleca więc myśliwemu zabicie pasierbicy, jednak dziewczyna ucieka oprawcy. W międzyczasie znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków.

Niecałe dwa tygodnie temu było już jasne, że Gal Gadot wcieli się w tę złą królową w Snow White and the Seven Dwarfs. Aktorska wersja klasycznej disnejowskiej animacji Królewna Śnieżka będzie dodatkowo cieszyć się także nową scenarzystką - w tej roli Greta Gerwig!

Tymczasem, zdjęcia do Królewny Śnieżki mają rozpocząć się już w przyszłym roku. Za kamerą pojawi się wówczas sam Marc Webb, znany już z Niesamowitego Spider-Mana czy 500 dni miłości. Z kolei piosenki do filmu spoczywają na barkach Benja Paska i Justina Paula. Duet ma przecież już w swoim portfolio takie produkcje muzyczne jak La La Land czy Król rozrywki. Królewnę Śnieżkę zagra Rachel Zegler.

W międzyczasie warto też dodać, że nazwisko Gerwig pojawia się, co prawda, w kontekście filmu dopiero teraz. Jednak, najpewniej, scenariusz jest już gotowy, ponieważ próby scen musicalowych mają mieć miejsce już w styczniu.