Czerwona Nota z rekordem otwarcia na Netflix

Najdroższy film Netflixa – tak mówią. Czerwona Nota ustanowiła nowy rekord otwarcia na Netflixie. Spośród wszystkich wyprodukowanych przez platformę filmów to właśnie ten film z gwiazdorskim tercetem w rolach głównych zanotował… Najwyższy wynik oglądalności w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery! Na ekranie pojawiają się przede wszystkim Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot.

 Czerwona Nota

Projekt zadebiutował niedawno na NEtflixie i, jak się okazuje, jest najkosztowniejszy w historii serwisu. Budżet wyniósł podobno 200 mln dolarów, z czego aż 30% poszło na honoraria dla… gwiazd! Za kamerą pojawił się sam Rawson Marshall Thurber, który pracował wcześniej z Dwaynem Johnsonem przy Agencie i pół czy Drapaczu chmur.

Co ciekawe, film miał pierwotnie powstać dla Universal Pictures, jednak w 2019 roku wytwórnia z niego zrezygnowała. Z okazji natychmiast skorzystał Netflix.

Z kolei jeśli mowa o samej fabule – Interpol wystawił czerwoną notę, czyli globalny list gończy za najbardziej poszukiwanymi przestępcami na świecie. W międzyczasie pościgu przypadkiem jeden z ludzi FBI trafia w sam środek skoku! Czas więc współpracować z jego rywalem.