Serial Obi Wan Kenobi: zdjęcia zakończone!

W miniony weekend  Ewan McGregor odebrał już pierwszą w karierze nagrodę Emmy za rolę w Halstonie. Niedługo później spotkał się z dziennikarzami, którym ujawnił, że zakończył zdjęcia do wyczekiwanego serialu Obi Wan Kenobi.

To była naprawdę dobra zabawa – przyznał McGregor – Praca z reżyserką Deborah Chow okazała się wielką przyjemnością. Myślę, że nie zawiedziemy widzów. Nowe technologie, które wykorzystaliśmy w trakcie zdjęć, są fajne. To było zupełnie inne doświadczenie w porównaniu z realizacją trzech filmów z serii „Gwiezdne Wojny”.

Obi Wan Kenobi

Co ciekawe, akcja pierwszego sezonu serialu ma rozgrywać się już 8 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Kenobi z kolei będzie mierzył się z konsekwencjami swojej największej życiowej porażki – upadku najlepszego przyjaciela i ucznia Anakina Skywalkera, który przeszedł na ciemną stronę mocy i stał się Darthem Vaderem.

Dodatkowo, na ekranie znaleźli się także Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, O’Shea Jackson Jr., Moses Ingram, Bonnie Piesse, Indira Varma i Sung Kang czy Simone Kessell. Warto też w międzyczasie wspomnieć, że Obi Wan Kenobi powstaje dla serwisu Disney+, a premiera planowana jest na przyszły rok.