Wiedźmin 2 już w grudniu

Szefostwo Netflixa spotkało się z inwestorami. Wszystko po to, by zwyczajnie podsumować pierwszy kwartał roku i  w międzyczasie przedstawić plany na kolejne. Stąd właśnie wiemy już, że Wiedźmin 2 – kolejny sezon będzie miał premierę jeszcze w tym roku! Najpewniej w grudniu! Wcześniej premiera nieco się przesunęła ze względu na COVID.

Co ciekawe, nowe przygody Geralta z Rivii zobaczymy już w IV kwartale. Być może będzie to właśnie grudzień. A ponieważ pierwszy sezon zadebiutował właśnie 20 grudnia – zdaje się to całkiem zasadne.

Tymczasem, to jeszcze nie koniec nowości na IV kwartał tego roku. Wówczas przecież przewidzian nieco więcej! Powrócą przede wszystkim seriale pokroju na przykład Ty i Cobra Kai. Zobaczymy także potencjalne hity wielkoekranowe – Red Notice i Escape From Spiderhead.

W efekcie tych projektów – wydatki Netflixa na nowe projekty mają w tym roku przekroczyć aż 17 miliardów dolarów. Jest to kwota o ponad 5 miliardów wyższa od tej wydanej w 2020 roku.

Równocześnie platforma Netflix zaprezentowała dodatkowo listę największych hitów kwartału. Zdecydowanym liderem został oczywiście Lupin. Ten uruchomił ponad 76 mln kont użytkowników w ciągu pierwszych 28 dni bytności w serwisie. 

Co ciekawe, hitami okazały się też:

„W strefie wojny” (66 milionów)

„Dzień na tak” (62 miliony)

„Przeznaczenie: Saga Winx” (57 milionów)

„O wszystko zadbam” (56 milionów)

„Kto zabił Sarę?” (55 milionów)

„Ginny & Georgia” (52 miliony)

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” (51 milionów)