Natalie Portman w adaptacji powieści Eleny Farrante

Natalie Portman – laureatka Oscara będzie niebawem zarówno gwiazdą, jak i samą producentką wykonawczą filmu The Days of Abandonment

Mowa o ekranizacji powieści Czas porzucenia autorki Eleny Ferrante. Ta ostatnia z kolei jest także twórcą pierwowzoru literackiego pt. Genialnej przyjaciółki.

Co ciekawe, Natalie  Portman mogliśmy niedawno zobaczyć na przykład w dramacie Lucy wśród gwiazd. W międzyczasie, gwiazda pracuje na planie widowiska Marvela Thor: Love and Thunder. Tutaj właśnie wciela się w ukochaną tytułowego bohatera, Jane Foster.

Natalie Portman odwołała wyjazd do Izraela z powodu „przykrych wydarzeń” - tvp.info

 

Z kolei reżyserką i scenarzystką The Days of Abandonment jest sama Maggie Betts, a film powstaje dla HBO Films. Co ciekawe, na ten moment trwają już prace preprodukcyjne.

 

Jak pisze polski wydawca książki: Ferrante z rzadką swobodą kwestionuje ideały kobiecości i macierzyństwa, snując opowieść o kobiecie powoli osuwającej się w stan, który nazywa „brakiem jakiegokolwiek sensu”. Dni Olgi stają się desperackim, niebezpiecznym skokiem w najmroczniejsze zakamarki własnej duszy (…) Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a opieka nad dwojgiem dzieci zdecydowanie ją przerasta. W Oldze rośnie gniew, zazdrość i obsesja, która przemienia kobietę w kogoś, kim nigdy nie była. Pewnego dnia własne mieszkanie staje się dla niej prawdziwym więzieniem, kobiecie nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami.