Piąta część Indiana Jones z nowym aktorem – Mads Mikkelsen

Duński aktor – Mads Mikkelsen znany na przykład z Casino Royale czy Hannibala i nowego Na rauszu ma zagrać w najnowszej odsłonie popularnej serii Indiana Jones – 5. Niedawno ogłoszono także, że do kontynuacji dołączyła przede wszystkim Phoebe Waller-Bridge. W efekcie oboje znajdą się u boku znanego z Indiany – Harrisona Forda.

Mads Mikkelsen i Indiana Jones - Filmmagasinet Ekko

Za kamerą Indiana Jones 5 stanie znany z Logan: Wolverine czy La Mans ‘66 – James Mangold. Z kolei Steven Spielberg, twórca poprzednich części pozostaje zaangażowany w projekt. Wówczas będzie pełnił rolę producenta. Jeśli chodzi o samą produkcję – pieczę sprawują Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel. Z kolei jeśli mowa o muzyce – napisać ma ją związany z serią od początku John Williams.

 

W międzyczasie, Indiana Jones 5 ma stanowić dodatkowo początek wielkiej serii spin-off i sequeli. Fabuła utrzymana jest na razie w tajemnicy. To zresztą dokładnie tak, jak rola samego duńskiego aktora. Wiadomo jedynie, że Mads Mikkelsen weźmie udział w zdjęciach do filmu jeszcze na lato tego roku.