Cykl anime Gundam wyreżyseruje sam twórca Konga

Znany reżyser Jordan Vogt-Roberts  – twórca Konga: Wyspy Czaszki stanie się także reżyserem i producentem filmu fabularnego. Ten z kolei oparty ma być przede wszystkim o popularny cykl anime Gundam. Tymczasem, widowisko zrealizuje studio Legendary dla Netflixa..

Co ciekawe, cały cykl anime zapoczątkowano jeszcze pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. W efekcie Gundam okazuje się jedną z najstarszych serii filmowych i komiksowych, przede wszystkim jeśli mowa o gigantycznych robotach bojowych. 

Live-Action Gundam Movie Gets An Acclaimed Writer - GameSpot

Z kolei całe uniwersum składa się już na przykład z seriali telewizyjnych, filmów kinowych, mangi, powieści i gier wideo. Co ważne, pierwotna seria rozgrywa się z kolei w odległej przyszłości, gdy to ludzie z kosmicznych kolonii walczą o uniezależnienie się od Ziemi.

 

Z kolei jeśli mowa o samej produkcji… Za scenariusz i produkcję wykonawczą nowego Gundam weźmie się autor komiksów Brian K. Vaughan, znany wcześniej z Y: The Last Man.

Jednak, mimo że więcej o szczegółach na ten moment jeszcze nie wiadomo – jedno jest jasne.. Wyłącznie Chiny będą tym krajem, który doczeka się na dystrybucję kinową tego filmu.