II wojna światowa w serialu Ridleya Scotta

II wojna światowa w serialu – niby nic nowego a tym razem jednak czekamy! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tym razem za serial bierze się Ridley Scott. I to w duecie z Stevenem Knightem. 

Twórcy znani z Tabu ponownie podają sobie rękę, by serialu stało się zadość. Niebawem na ekranie zobaczymy Roads to Freedom. Co prawda kolejny serial przedstawiający II wojnę światową. Ten jednak – wbrew tradycyjnym odsłonom batalistycznych produkcji! 

Roads to Freedom - Ridley Scott i Steven Knight stworzą serial o II wojnie światowej - naEKRANIE.pl

Ta wersja różnić się ma przede wszystkim punktem widzenia! I to dosłownie, ponieważ, podczas gdy tradycyjne seriale wojenne pokazują widzom głównie doświadczenia… Roads to Freedom zamierza pokazać… punkty widzenia właśnie. Tym razem spokojnie możemy zasiąść przed ekranem, by dowiedzieć się właśnie co i jak widzieli zarówno żołnierze, jak i cywile. Co więcej różnych narodowości – od Francuzów, przez Niemców, po Rosjan. 

 

Nadto, sama produkcja opierać się ma przede wszystkim o historie spisane w książkach Sir Anthony’ego Beevora. Ten z kolei zanotował już tłumaczenia na 33 języki i sprzedaż w wysokości 8 milionów egzemplarzy. Czego możemy się spodziewać? Chyba wiecie! Samych sukcesów! O ile można tak powiedzieć o serialu opowiadającym II wojnę światową!