Oblicza śmierci powrócą!

Oblicza śmierci to seria utrzymanych w konwencji dokumentu horrorów będących hitem czasów VHS. Teraz jednak da się reanimować! Prawa do produkcji wykupiła wytwórnia Legendary Entertainment, która planuje stworzyć nową franczyzę na tej podstawie właśnie! 

 

Z kolei samo napisanie scenariusza i reżyserię oddano w ręce Isie Mazzei i Daniela Goldhabera – duetu, który stoi już za thrillerem Cam.

Oblicza śmierci" zostaną reanimowane - Filmweb

Tymczasem, pierwsza część oryginalnej serii została wydana jeszcze pod koniec lat 70 ubiegłego wieku. Wówczas stanowiła zbiór filmików przedstawiających drastyczne sceny na przykład wypadki, przestępstwa, egzekucje. 

Co ciekawe, mimo że większość scen jest aranżowana – produkcja wzbudzała ogromne kontrowersji. A ponadto – w niektórych krajach nawet ją zakazano!

Oblicza śmierci

W efekcie jednak druga część pokaże nam bohaterkę, która próbuje dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach. Zawodowo jest przecież moderatorem serwisu społecznościowego pokroju YouTube. Stąd – zadaniem dziewczyny jest przede wszystkim usuwanie materiałów zawierających przemoc.

 

W międzyczasie trafia na grupę użytkowników odtwarzających sceny morderstw z oryginalnej wersji filmu. Będzi emusiała więc ustalić – czy przesłane materiały są inscenizowane czy jednak stanowią realny zapis wydarzeń.