W jak morderstwo – aktorzy, których zobaczymy na ekranie

18 czerwca już na ekranach zadebiutuje film W jak morderstwo. Ten z kolei reklamowany jest jako hybryda trzymającego w napięciu kryminału spod znaku Agathy Christie i komedię. Przed Wami aktorzy, którzy pojawią się na ekranie. W rolach głównych Anna Smołowik i Paweł Domagała!

1.jpg

 

W obsadzie znaleźli się przede wszystkim: Piotr Adamczyk, Dorota Segda,  Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Jowita Budnik.

Z kolei jeśli mowa o samej fabule:  Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Co więcej, ciało ofiary, czyli młodej kobiety, znajduje główna bohaterka – nałogowa czytelniczka kryminałów. W międzyczasie za policyjne śledztwo bierze się właśnie Paweł Domagała. Jemu z kolei brak zmysłu detektywa. 

Niedługo później okazuje się, że znaleziony wisiorek na szyi zmarłej kobiety może prowadzić do.. przyjaciółki Magdy – miłośniczki kryminałów. W efekcie, ta postanawia wyjaśnić sprawę na własną rękę. To z kolei oznacza nieustanne wtrącanie się w śledztwo Domagały.

 

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk („Yuma„). „W jak morderstwo” oparte jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule.  Autorka jest również współscenarzystką filmu.  –  „W jak morderstwo” ma przewrotny tytuł, wciągającą kryminalną zagadkę i bohaterów, których się nie da nie kochać. A do tego jest zabawne i błyskotliwe. Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino. Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć. Polecam gorąco! – reklamuje Gacek.