Tom Hanks w filmie Apple’a

Apple Original Films nabyło właśnie prawa do produkcji scinecie fiction. Mowa o Finch, w którym zobaczymy takie osobistości, jak na przykład Tom Hanks.

Tymczasem, wyprodukowany przez  Amblin Entertainment film pierwotnie nosił tytuł Bios. Co więcej, miał być pokazywany od sierpnia w kinach przez Universal. Najnowszy plan jednak zakłada, że Tom Hanks w głównej roli trafi na ekrany Apple TV+ jeszcze w tym roku. Dodatkowo, doczeka się także ograniczonej dystrybucji kinowej gwarantującej wzięcie udziału w… walce o Oscary.

Tom Hanks to Star in His Second Film for Apple TV+, the Sci-Fi Adventure Finch

Z kolei, jeśli mowa o samej akcji Fincha – ta rozgrywa się w  na zniszczonej Ziemi. Bohaterem, którego gra Tom Hanks, jest inżynier mieszkający w bunkrze wraz z psem. Zniedołężniały już naukowiec tworzy robota, który ma pomóc mu w opiece nad pupilem właśnie. W efekcie niebezpiecznej podróży Finch stara się nauczyć robota pewnych prawideł. 

Tymczasem, film wyreżyserował Miguel Sapochnik, znany z Gry o Tron. Cała historia opiera się o scenariusz Craiga Lucka i Ivora Powella. Jednym z producentów z kolei jest RObert Zemeckis.Co ciekawe, Finch to już kolejny film z Tomem Hanksem, który przejęło Apple Films.