Maciej Musiał w najnowszym serialu twórców Dark

Mowa oczywiście o serialu 1899, do którego zdjęcia już ruszyły! Co więcej, najnowszy serial twórców Dark zagości w obsadzie jednego z polskich aktorów. To… Maciej Musiał!

Tymczasem, ośmioodcinkowa historia śledzić ma tajemnice statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie w międzyczasie reprezentują zdecydowanie odmienne środowiska. W międzyczasie jednak wszyscy mają te same marzenia i nadzieję na zmianę losu w nowym stuleciu. Niespodziewanie na otwartym morzu spotykają jednak… drugi statek. Ten od miesięcy udawany jest przede wszystkim za zaginiony. W efekcie, zdarzenia przybierają nieco nieoczekiwany obrót…

Twórcy "Dark" kręcą serial "1899" z Maciejem Musiałem w obsadzie - Noizz

Co ciekawe, serial będzie kręcony na wybudowanym specjalnie planie filmowym. Co więcej, ten stanowi największy w Europie wirtualny plan wykorzystujący ekrany LED Volume. W efekcie, efekty mają być bardzo skomplikowane! Tymczasem, właścicielem nowoczesnej wirtualnej przestrzeni produkcyjnej jest… DARK BAY, czyli spółka założona przez DARK WAYS i Studio Babelsberg. 

Tymczasem, w obsadzie obok Musiała znaleźli się na przykład Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen czy Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter.