Taiti Waititi jako Czarnobrody

Taiti Waititi zamierza być producentem wykonawczym i równocześnie reżyserem pilotowego odcinka serialu komediowego Or Flag Means Death. 

Teraz z kolei okazuje się, że filmowiec zagra dodatkowo jedną z głównych ról w show powstającym dla serwisu streamingowego HBO Max.

Taika Waititi on Making His First Marvel Movie Thor: Ragnarok | IndieWire

Fabuła serialu z kolei jest inspirowana biografią Stede’a Bonneta, czyli członka zamożnej rodziny właścicieli ziemskich na Barbados. Co ciekawe, problemy małżeńskie sprawiły, że porzucił w międzyczasie życie dżentelmena  i zajął się… piractwem. Jednak nie był w tym zbyt dobry. Kariera, w efekcie, trwała zaledwie nieco ponad rok. Co więcej, w międzyczasie przeżył bunt załogi, która przeszła pod rozkazy Czarnobrodego. 

 

W międzyczasie Taika Waititi kończy także postprodukcję opartej na faktach komedii Next Goals WIns.

Tymczasem, Waititiemu przypadła rola pirata Czarnobrodego.

Nasz Czarnobrody to legenda, kochanek, wojownik, geniusz taktyczny, poetycka dusza i najprawdopodobniej szaleniec. Tylko jeden człowiek może odegrać tę rolę, a jest nim wielki Taika Waititi. Jesteśmy podekscytowani ponad miarę, że zdecydował się założyć brodę – przyznał w oficjalnym oświadczeniu showrunner „Our Flag Means Death”, David Jenkins.