Odszedł Bronisław Cieślak

W weekend majowy, w wieku 77 lat po ciężkiej chorobie zmarł Bronisław Cieślak. Aktor znany był przede wszystkim z głównej roli w kultowym już serialu kryminalnym 07 zgłoś się. O śmierci poinformowała stacja TVN 24.

Co ciekawe, warto jednak przypomnieć, że Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 roku w Krakowie. Po maturze postanowił rozpocząć studia etnograficzne, których jednak nie ukończył. W międzyczasie, w latach 60. zajął się dziennikarstwem. W efekcie pracował zarówno w Polskim Radiu, jak i w Telewizji Polskiej.

Bronisław Cieślak - wspomnienia o aktorze Anny Cieślak - bratanicy - Kobieta

Bronisław Cieślak – kim był?

Aktor zaliczył własny debiut już w 1976 roku w serialu kryminalnym Znaki szczególne. Tymczasem, wtedy też dostał rolę w serialu o7 zgłoś się, który okazał się odpowiedzią na przygody Jamesa Bonda..

Z kolei jeśli mowa już o nieco późniejszej karierze – w 2008 roku Cieślak otrzymał tytułową rolę w serialu Malanowski i partnerzy. Wówczas wcielał się przede wszystkim w szefa prywatnej agencji detektywistycznej Bronisława Malanowskiego.

Cieślak dał się poznać w międzyczasie także z działalności politycznej. Od 1971 do 1990 roku stanowił przecież członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1997-2005 sprawował dodatkowo mandat posła z ramienia partii Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W 2005 roku otrzymał Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.