Wampir: Maskarada we własnym uniwersum!

Eric Heisserer, sccenarzysta Cień i kość czy Nowy początek i, co więcej, nominowany do Oscara… Będzie architektem filmowo-serialowego uniwersum Świata Mroku. Ten z kolei oparto na  przykład na grze Wampir: Maskarada, Wilkołak: Apokalipsa czy Mag: Wstąpienie.

Świat Mroku zainaugurowano aż w 1991 roku przez grę Wampir: Maskarada. W międzyczasie ten  świat rozbudował się – w kolejnych tytułach. Wszystkie jednak mają coś podobnego: wyróżnia mroczna, gotycka atmosfera.

Tymczasem, cała akcja rozgrywa się w całkiem podobnej do naszej rzeczywistości. Jest jednak jedna różnica – Świat Mroku pełen jest istot nadnaturalnych – duchów, wampirów i innych stworzeń.

Z  kolei sam Heisserer będzie pracował w duecie ze scenarzystką i producentką Christine Boylan  – znaną z Dawno, dawno temu czy The Punisher. Za produkcję odpowiada studio Hivemind i firma Paradox Interactive.

Świat Mroku jest demonstracyjnie inkluzywny i zróżnicowany. Od początku jego twórcy kładli akcent na równość płci, rasy i wyznania, czytamy w oświadczeniu Boylan. To gry i fandom, w którym kobiety czy członkowie społeczności LGBTQI mogli czuć się mile widziani. Jesteśmy dumni, mogąc opowiedzieć te historie. Dziedzictwo tych gier wyprzedza swój czas. Te historie poruszały problemy i punkty widzenia ignorowane przez inne gry, dodał Heisserer. Mam poczucie, że to nowy krok dla gatunku.