Josh Hartnett w głównej roli w adaptacji powieści Harrisa

Kolejna pozycja pisarska Roberta Harrisa – znanego przede wszystkim z książki pt. Oficer i szpieg – doczeka się własnej ekranizacji. Mowa oczywiście o Indeksie strachu, w którym to Josh Hartnett będzie zagra pierwszoplanową rolę.

Co ciekawe, sam pomysł stanowić ma czteroodcinkowy serial limitowany. Gwiazdą główną będzie właśnie Josh Hartnett, znany przede wszystkim z Domu grozy. W międzyczasie, za kamerą pojawi się David Caffrey – Peaky Blinders. W międzyczasie scenariuszem z kolei opiekuje się wielka dwójka Paul Andrew Williams – reżyser Nieznajomych i Wyznania, oraz Caroline Bartleet.  

Co ciekawe, w obsadzie znaleźli się także na przykład Leila Farzad, Arsher Ali i Gregory Montel. Josh Hartnett: 'I lived in Dalkey for a while. I loved it. I had a great  time'

Doktor Alex Hoffmann nie jest znany szerszej publiczności, ale w kręgach najbogatszych ludzi świata uchodzi za legendę. Z zawody fizyk i matematyk, Hoffmann jest właścicielem funduszu hedgingowego w Genewie i autorem przełomowego systemu algorytmicznego, który pozwala zyskownie grać na giełdzie. System to właściwie sztuczna inteligencja, która przewiduje reakcje rynku, wynikające z ludzkich emocji, zwłaszcza strachu. Teraz Hoffmann i jego wspólnik chcą przekonać klientów, by zainwestowali w doskonałe narzędzie.
Ale w przeddzień prezentacji wokół Hoffmanna zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Najpierw Alex dostaje przesyłkę – pierwsze wydanie publikacji Darwina z zaznaczonym rozdziałem o strachu. W nocy do jego domu włamuje się mężczyzna, który bez trudu omija wyrafinowane zabezpieczenia i, zaskoczony przez Hoffmanna, pozbawia go przytomności. Rano Alex odkrywa, że sam kupił książkę, a włamywacz znał kody dostępu. Naukowiec ma obawy, że popada w szaleństwo albo ktoś igra z jego umysłem. Tymczasem opracowany przez niego system inicjuje zaskakujące transakcje. Gdy w wyniku katastrofy samolotu firma Hoffmanna zarabia krocie, mężczyzna zaczyna podejrzewać, że algorytm się usamodzielnił i stał się niezależną, działającą na własną rękę SI. [notatka wydawcy]