29 maja kina zostaną otwarte!

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało plan luzowania obostrzeń sanitarnych. Wszystko pokomplikowało się w tej kwestii oczywiście w efekcie pandemii COVID. Jednak teraz dobra wiadomość – kina zostaną otwarte! I to już, najpewniej, 29 maja!

Tę datę możecie już oznaczyć w kalendarzu. Kina zostaną otwarte! To właśnie wtedy wreszcie będziemy mogli przyjść do wielkiej sali! Oczywiście, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli obłożenie sal nie może przekroczyć 50%. Widzowie z kolei muszą nosić maseczki.

Bank BNP Paribas współpracuje z siecią Cinema City i z kinem Muranów - Press.pl - najnowsze informacje z branży medialnej, marketingowej, reklamowej i public relations

Tymczasem, jest także jeszcze lepsza wiadomość. Kina na świeżym powietrzu. Te mogą zacząć działać już 15 maja. W tym przypadku także będzie jednak potrzebne zachowanie dystansu i ograniczenie liczby widzów. Oraz, dodatkowo, oczywiście, maseczki obowiązkowe.

Co ciekawe, plan Ministerstwa Zdrowia ma charakter ogólnego zarysu i zakłada, że wszystko w kraju dotyczące koronawirusa będzie stabilne. Jeśli jednak liczba zarażeń zacznie znów rosnąć – plan wpadnie do kosza.