Finał konkursu  Papaya  Young Directors 

Rekordowa liczba produkcji w tegorocznym konkursie Papaya Young Directors trafiła w ręce młodych twórczych osób dziewięciu krajów. Mowa o Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Stanów.

Co ciekawe, w tegorocznej wersji podział na osoby pt. kobieta i mężczyzna przebiegał niemal równo. Co więcej, w gronie wyróżnionych znalazły się dodatkowo także osoby o odmiennych tożsamościach płciowych.

Tymczasem, wszystkie produkcje w ramach Papaya Young Directors  będą minimalizowały w założeniu negatywny wpływ na środowisko przede wszystkim przez ograniczenie transportu, wykorzystywanie sprzętu wypożyczonego czy recyklingowej scenografii. Wszystko po to, by przede wszystkim zrekompensować ślad węglowy powstały w czasie realizacji produkcji.

Zwycięzcy konkursu Papaya Young Directors 2020

Co ciekawe te ekologiczne rozwiązania stworzono we współpracy z organizacją AdGreen i fundacją Las na zawsze. W międzyczasie organizatorzy zapewniają wszem i wobec, że udzielą wsparcia w zakresie bezpieczeństwa, w tym narzędzi edukacyjnych i możliwości zwrócenia się z wątpliwościami do zespołu producentów z  Papaya Films. Finał  Papaya Young Directors  planowany jest na koniec czerwca 2021.

W konkursie powstaną filmy reklamowe w poziomym i pionowym formacie dla takich marek, jak na przykład Audioteka, BMW Polska, DPD, Durex, Facebook, IKEA, Kayax, Link4, McDonald’s, Multikino, Samsung Electronics Polska oraz Tyskie. Dodatkowo zobaczymy także teledyski dla artystów z wytwórni Kayax. A w międzyczasie pojawią się także filmy dla trzech fundacji: Camera Femina, Kosmos dla dziewczynek oraz Kuchinate – African Refugee Women’s Collective.Z kolei, by poznać finalistów – zobacz tutaj: www.papayayoungdirectors.com