Serial American Psycho powstanie szybciej, niż myślisz?

Nastały czasy, gdy Kevin Beggs – szef oddziału Lionsgate – w rozmowie z serwisem Deadline powiedział jasno – już trwają prace nad serialowymi wersjami American Psycho. Dodatkowo powstać mają w międzyczasie także tzw. slashery dla Piły.

W międzyczasie, jeśli mowa o samym American Psycho – to nie będzie już pierwsza próba produkcji serialu ów powieści Breta Eastona Ellisa. Co ważne, osiem lat temu taki pomysł pojawił się w stacji FX. Wtedy jednak nic z tego nie wyszło, jak widać. Teraz, jak się okazuje, wszystko może się zmienić. I to szybciej, niż nam się wydaje.

Conflicting Identities in American Psycho | Redbrick Film

American Psycho w odcinkach – prace trwają

Oryginalna produkcja była niegdyś satyryczną wersją kultury yuppies lat 80. ubiegłego wieku. Dlatego też, na ekranie widzimy psychopatycznego Patricka Batemana, który z pozoru wydaje się wzorcowym yuppie. Co ważne, w rzeczywistości bardzo różnił się od innych. Przede wszystkim fascynacją wizją brutalnego mordowania ludzi.

Piła, należy w międzyczasie do najważniejszych marek portfolio Lionsgate. Wydawało się wtedy, że cykl dobiegł końca równocześnie z filmem Dziedzictwo. Niedługo po tym wskrzesił go Chris Rock. W efekcie, wersja Spirala: nowy rozdział serii Piła pojawi się przede wszystkim na dużych ekranach. I to już w maju.