Twórca Muppetów doczeka się biografii?

Już ponad dekadę temu głośno było o planach Disneya. Te wówczas głosiły jasno, że twórca Muppetów doczeka się biografii. Produkcja miała nosić tytuł Muppet Man. Jim Henderson wreszcie zostałby doceniony! Teraz okazuje się jednak, że po latach milczenia – projekt powraca. Czy ze zdwojoną siłą?

Tymczasem, jak podaje portal Deadline –  Disney i The Jim Henson Company zatrudnili właśnie nowego scenarzystę – Michaela Mitnicka.  Znany jest przede wszystkim z filmów pokroju Dawca pamięci czy Wojna o prąd.

From the Archives: Jim Henson Dies at Age 53; Muppets' Creative Genius - Los Angeles Times

Z kolei o tym, że twórca Muppetów pojawi się w biografii pt. Muppet Man po raz pierwszy zrobiło się głośno jeszcze w 2009 roku. Wówczas tekst Christophera Weekesa znalazł się na Czarnej Liście – zestawieniu najciekawszych scenariuszy czekających na realizację. Niedługo później z kolei okazało się, że  Weekes napisał scenariusz po bardzo pobieżnych badaniach ograniczających się do… notki biograficznej w Wikipedii. Wówczas The Jim Henderson Company kupiła tekst z zamiarem poprawienia go i produkcji w Disneyu.

 

Co ważne, szczegóły obecnej wersji scenariusza nie są znane. Mitnick pracuje na ten moment na bazie tekstu przygotowanego przez bliźniaków Aarona i Jordana Kandellów.