Natalie Portman w ekranizacji powieści Eleny Farrante

Genialna  Natalie Portman, laureatka Oscara niebawem będzie równocześnie gwiazdą i producentką wykonawczą filmu The Days of Abandonment. Produkcja ma stanowić ekranizację powieści Czas porzucenia Eleny Ferrante. Ta jest także autorką literackiego pierwowzoru pod tytułem Genialnej przyjaciółki.

Co ciekawe, samą wielką Natalie  Portman mogliśmy zobaczyć niedawno  w dramacie Lucy wśród gwiazd. Ponadto, gwiazda pracuje także w międzyczasie na planie widowiska Marvela Thor: Love and Thunder. Tutaj z kolei wciela się w ukochaną tytułowego bohatera, Jane Foster.

 Natalie Portman

Jeśli chodzi o produkcję: reżyserką i scenarzystką The Days of Abandonment jest Maggie Betts, a film powstaje dla HBO Films. Co ważne, na ten moment trwają już prace preprodukcyjne.

Jak pisze polski wydawca książki:

Ferrante z rzadką swobodą kwestionuje ideały kobiecości i macierzyństwa, snując opowieść o kobiecie powoli osuwającej się w stan, który nazywa „brakiem jakiegokolwiek sensu”. Dni Olgi stają się desperackim, niebezpiecznym skokiem w najmroczniejsze zakamarki własnej duszy (…) Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a opieka nad dwojgiem dzieci zdecydowanie ją przerasta. W Oldze rośnie gniew, zazdrość i obsesja, która przemienia kobietę w kogoś, kim nigdy nie była. Pewnego dnia własne mieszkanie staje się dla niej prawdziwym więzieniem, kobiecie nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami.